Provokace bez Legrace na banzone.cz Provokace bez Legrace na youtube.com Provokace bez Legrace na facebook.com

Punkopardy 30.3.2013 | Reporty

punkopardy Fotograf Ivo Oskar Osvald Ivo Oskar Osvald
Fotoreport na photomusic.cz

V sobotu 30. března jsme zahráli spolu s kapelami Sex Deviants a Straight Out ze Švýcarska u Pardála v Rokycanech. V hospůdce je postavené nové podium, které by sice mohlo být o nějaký ten metr větší, ale účel splňuje. Navíc je hospůdka umístěna prakticky v centru města a na náměstí je to opravdu pár kroků.

Dorazilo mnoho známých i neznámých tváří a my měli tu čest započít koncertování jako první. Nadchlo nás velké publikum před pódiem, jelikož jak je známo – první kapely mívají slabší úspěch. Nám se s tímto nadšením hrálo o další kus nálady mnohem lépe a lidé se podle našich pohledů bavili nad míru velice dobře. Bohužel, asi v polovině našeho vystoupení dovalila partička „místních fetek“ a došlo k napadení několika nic netušících bavících se lidí. Na malou chvilku tento incident přerušil skvělou atmosféru, ale po chvíli se jelo dál. Dohráli jsme, přidali jednu naší i coverovou pecku a vyklidili prostor pro strašickou kapelu Sex Deviants.

Tady musím trochu čerpat od strašické kapely z reportu na bandzone, jelikož jsme v tuto dobu stěhovali naši aparaturu zpět do zkušebny a následně řešili doznívající útoky již dříve zmíněných narušitelů.

Citace reportu od Sex Deviants: Akce to byla povedená, kapely naladěný tak akorát, lidí plno… Provokace odehrála jako první a odezvu měli opravdu slušnou, lidi se bavili už od začátku. My jsme šli druzí a uteklo to rychle. Nejdřív jsem si musel párkrát vyzkoušet úhybnej reflex hlavou před letícím mikrofonem, který má tu nevýhodu, že při nakopnutí od tančícího člověka, trefí zpívajícího člověka do zubů, a za chvíli už Problémovka, Ruby, dvě přidat a hotovo. Po nás Straight Out předvedli švýcarskou verzi melodickýho (místy pop) punku. Naživo energie a silný refrény, dobrá show na pódiu. Mně se to líbilo a nebyl jsem sám, pařilo se až do konce. Díky všem, kdo jste dorazili!!!

Dále na řadu přišla kapela Straight Out ze Švýcarska. Byl to nášup jak se patří a tento styl mě velice ovlivnil v mých raných letech (SUM41, Blink182, Good Charlotte), kdy jsem si budoval svůj hudební vkus. Vzduchem se přelévala energie od kapely k publiku, od něj zpět ke kapele a celkově to byl velký zážitek. Kapela měla mnoho „interaktivních“ refrénů, kdy nechala publikum pět jednoduché citoslovečné chorály, dokonce i já jsem se troufale ujal mikrofonu, když kytarista skočil pod pódium hrát mezi fanoušky.

Po koncertě jsme s klukama patřičně popili a objevili v sobě nevídané cizojazyčné schopnosti. A teď musím reagovat. Ještě předtím než jsme se začali bavit, jsem v alkoholovém opojení zaměnil zvukaře se švýcarským kapelníkem. Asi 5 minut jsme spolu neohrabaně konverzovali, když najednou jsem upustil pár českých slov a zvukař pronesl: „Proč na mě sakra mluvíš anglicky?“ V ten moment velmi vtipná situace. Bohužel bez svědků. :D Nicméně od kluků jsme se dozvěděli, že hrají 12 let, každý den od 10 dopoledne pijí plzeňský mok, líbí se jim výkon Čechů pod podiem a hlavně naše holky. V ranních hodinách jsem se uchýlil na cestu domů a s příjemným pocitem dopadl do peřin.

fotky

DÍK KAPELÁM ZA SKVĚLEJ VEČER A VŠEM CO SI PŘIŠLI ZAPAŘIT A PODPOŘIT NÁS !
Pepé